Skābekļa baloni

Skābekļa baloni pagātnē tika plaši pielietoti skābekļa terapijai mājas apstākļos. Maksimālais skābekļa balona tilpums ir 50 litri. Inhalējot skābekli divus litrus minūtē 15–20 stundas dienā, ar vienu 50 litru balonu pietiek 3–4 dienām. Nepieciešamība tos regulāri uzpildīt un transportēt sadārdzina šo skābekļa terapijas veidu (Latvijā izmaksas ir ap 200–300 eiro mēnesī). Skābekļa baloni ir arī smagi un to apgāšanās ar ventiļu bojājumu var būt bīstama.

Skābekļa balonus pasaulē parasti izmanto kā rezervi iespējamiem skābekļa koncentratora bojājuma gadījumiem. Neliela izmēra skābekļa baloni tiek plaši izmantoti pacientu transportēšanā.

Mūsdienās ilgstošas skābekļa terapijas nodrošināšanai mājas apstākļos skābekļa balonus ir aizstājuši skābekļa koncentratori.

Latvijā skābekļis balonos ir reģistrēts kā medikaments un paredzēts lietošanai tikai ārstniecības iestādēs! Ja ir nepieciešams pacientu transportēt vai nodrošināt pacientam īslaicīgu mobilitāti, papildus skābekļa koncentratoram var izmantot iekārtu, kas uzpilda nelielos 2,1 l balonus mājas apstākļos vai iznomāt to www.skabeklaterapija.lv (tel. 28090909). Balona nomas cena 1 EUR dienā, vienas uzpildes maksa 10 EUR.