Valsts apmaksāta skābekļa terapija

No 2021. gada 1. augusta par valsts budžeta līdzekļiem tiek nodrošināts skābekļa terapijas pakalpojums mājās pacientiem ar hronisku elpošanas nepietiekamību. Tādējādi tiek uzlabota pakalpojuma pieejamība hroniskajiem pacientiem, kuriem veselības stāvokļa dēļ nepieciešams saņemt skābekļa terapiju mājas apstākļos – nereti visa mūža garumā.

Pakalpojuma saņemšanai pacientam ir jāvēršas pie sava ģimenes ārsta, kurš izsniegs nosūtījumu pie ārsta-speciālista ilgstošas skābekļa terapijas nepieciešamības izvērtēšanai. Izvērtēšanu veikts pneimonologs vai kardiologs atbilstoši pacienta veselības stāvoklim un diagnozei, tajā skaitā pacientam tiks noteikti veicamie izmeklējumi. Piemēram, asins analīzes asins gāzu noteikšanai. Pēc ārsta-speciālista atzinuma saņemšanas pacienti varēs vērsties Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” Tehnisko palīglīdzekļu centrā, kas koordinē skābekļa koncentratoru nodrošināšanu un tālāk pacients var doties uz vietni www.skabeklaterapija.lv vai zvanīt 28090909, un pasūtīt iekārtu. Pacientu ilgstošu novērošanu uzņemas ģimenes ārsts, vienlaikus pacientam reizi gadā jāvēršas pie ārstējošā speciālista, kurš izvērtē skābekļa terapijas efektivitāti.

Savukārt subakūtiem pacientiem, kuru vidū ir Covid-19 izslimojušie pacienti, pacienti ar hronisko obstruktīvu plaušu slimību un onkoloģijas pacienti paliatīvās aprūpes ietvaros, skābekļa terapija nav nepieciešama visa mūža garumā, bet skābekļa koncentrators ir jāsaņem uzreiz pēc izrakstīšanās no slimnīcas un skabekļa koncentrātora saņemsanai ir nepieciešams ārsta atzinums. Pēc tam pacients vai piederīgie var doties uz vietni www.skabeklaterapija.lv vai zvanīt 28090909 un pasūtītiekārtu.

Asins gāzu analīze-viena no visprecīzākajām metodēm, lai noteiktu, cik labi ķermenis tiek apgādāts ar skābekli.

Ja ir aizdomas par sirds asinsvadu vai elpošanas sistēmu saslimšanām.

  • Kā tas notiek?

Analīzi mūsu klīnikā veic ārsts pulmonologs. Šim nolūkam tiek izmantota punkcijas metode un asinis tiek ņemtas tieši no plauksta locītavas artērijas. Analīzes veikšanai ir nepieciešams 1,5ml asinis. Iegūto paraugu nekavējoties ievieto gāzu analizātorā un rezultāts ir gatavs 5 minūšu laika.

  • Kā var pieteikties analīzei?

Pirms analīzes veikšanas ir nepieciešams konsultēties ar pneimonologu vai kardiologu. Pieteikties uz vizīti pie pneimonologa  vai uz asins gāzu analīzi, var zvanot uz tālruņa numuru 67336564.

  • Cik maksā analīze?

Asins gāzu analīze maksā 35-45 EUR.